U našem vrtiću održana je završna svečanost kojom smo se oprostili od naših predškolaca i obilježili završetak još jedne pedagoške godine ispunjene rastom, učenjem i zajedništvom.
Svečanost je započela izvođenjem vrtićke himne koju su otpjevala sva djeca vrtića. Nakon toga ravnateljica je pozdravila okupljene roditelje, djecu, odgojiteljice i sve djelatnike vrtića te ih, u ime cijele vrtićke zajednice, uvela u program.
Program su otvorila djeca jasličke skupine „Radost“, a potom su se svojim nastupima predstavile i ostale skupine. Svaka je skupina izvela dio programa koji je tijekom godine pripremala sa svojim odgojiteljicama. Posebno mjesto pripalo je predškolcima koji su svojim pjesmama, recitacijama i glazbenim nastupima pokazali dio svega što su tijekom boravka u vrtiću usvojili i doživjeli. U pojedinim točkama pridružila su im se i mlađa djeca pjesmom i sviranjem. Glazbenu pratnju tijekom programa pružala je s. Natanaela Palić.
Na završetku svečanosti ravnateljica je zahvalila djeci, roditeljima, odgojiteljicama i svim djelatnicima na suradnji, povjerenju i zajedničkom stvaranju poticajnog okruženja za rast i razvoj djece.
Potom je uslijedila svečana dodjela potvrda predškolcima, uz prigodne poklone – krunicu s logom vrtića i uspomenu na dane provedene u vrtiću. U dodjeli su sudjelovale i njihove odgojiteljice koje su, zajedno s ravnateljicom, čestitale djeci na završetku jednog važnog životnog razdoblja i poželjele im mnogo uspjeha na novom putu koji ih očekuje u školi.
Nakon službenog dijela programa druženje djece, roditelja i djelatnika nastavljeno je na vrtićkom igralištu u radosnom i opuštenom ozračju.
Našim predškolcima želimo sretan polazak u školu, mnogo radosti u učenju i stjecanju novih prijateljstava, a neka ih na njihovom novom putu uvijek prati Isus Dobri Pastir, vodeći ih svojom ljubavlju, mudrošću i mirom.