Dana 1. lipnja naši su predškolci proveli prekrasan dan na jednodnevnom izletu u Osijek. Već na samom početku putovanja vladalo je veliko uzbuđenje jer su djeca s veseljem krenula na vožnju autobusom, pjevajući, razgovarajući i uživajući u zajedničkom druženju.
Poseban doživljaj bila je plovidba kompom preko rijeke Drave. Mnogima je to bilo novo iskustvo koje je izazvalo veliko oduševljenje i znatiželju.
Nakon prelaska Drave posjetili smo Zoo vrt Osijek, gdje su djeca imala priliku upoznati različite divlje životinje, promatrati njihovo ponašanje te proširiti svoja znanja o životinjskom svijetu. Najviše su ih razveselili susreti sa životinjama koje do sada nisu imala priliku vidjeti uživo.
Nakon obilaska uslijedio je ručak i sladoled, što je dodatno upotpunilo ovaj poseban dan. Osmijesi na dječjim licima, veseli razgovori i brojni dojmovi pratili su nas tijekom cijelog izleta.
Povratak kući bio je posebno simpatičan. Puni dojmova i zadovoljni svim što su doživjeli, neki su predškolci kroz smijeh predložili da ne idemo kući, nego ravno na more. Na pitanje: “A što će roditelji?” odgovorili su: “Nek rade što hoće“. Njihove iskrene i spontane izjave najbolje govore koliko su uživali u zajedničkom druženju i svim doživljajima koje je ovaj izlet donio.
Zahvalni smo na još jednom lijepom iskustvu koje će djeci ostati u dragom sjećanju te obogatiti njihove uspomene na vrtićke dane.