Predškolci našega vrtića posjetili su 25. svibnja u 9.00 sati đakovačku katedralu kako bi se susreli s relikvijama svete Male Terezije i njezinih roditelja, svetih Ljudevita i Zelije Martin. U zajedništvu s djecom predškolske dobi gradskih vrtića sudjelovali smo u kratkom molitvenom susretu kojeg je vodila s. Jelica Đ., ravnateljica.
Nakon evanđeoskog navještaja „Pustite dječicu neka dolaze k meni“, zajedno smo razgovarali i promišljali o Isusovim riječima. Djeca su se rado uključivala svojim odgovorima i razmišljanjima. U ozračju tišine pristupili smo relikvijama, a potom spontano uputili svoje molitve Isusu i svetoj Maloj Tereziji. Susret smo završili molitvom Očenaša i pjesmama „Isuse, volim Te“ i „Želim klicati“.
Na povratku smo prošetali gradskim korzom te, na radost djece, uživali u zajedničkom sladoledu. Ova šetnja bila je i jedan od lijepih trenutaka oproštaja s našim predškolcima koji uskoro završavaju svoje vrtićke dane i kreću novim putem školskog života.